Amy Lee: "Na novém albu Evanescence mnohem víc spolupracuje celá kapela"

Multiplatinová rocková skupina Evanescence v současnosti nahrává v Nashville a má v úmyslu nové album dokončit (kromě závěrečného mixování) už na konci června, sdělila zpěvačka a klavíristka Amy Lee magazínu Billboard.com. Klíčové datum, kdy plánuje WindUp Records album vydat, je 4. října.

"Po skončení turné [které následovalo po vydání The Open Door v roce 2006] jsem se od toho tak trochu oddělila. Nevěděla jsem, co budu dělat dál a nebyla jsem si vůbec jistá, kdy - anebo jestli vůbec - se s Evanescence ještě něco dalšího bude dít," říká Lee a dodává, že si tehdy vzala na 18 měsíců volno, než pocítila opět touhu začít skládat hudbu. "Skončila jsem opět zamilovaná do Evanescence. Chtěla jsem zase pracovat s klukama a postupně se to stalo projektem celé skupiny -- mnohem víc, než kdy dřív."

Album bude třetím studiovým počinem kapely, jejíhož ohromně úspěšného debutu Fallen z roku 2003 se do dneška prodalo jen ve Spojených státech 7,5 milionu kusů (dle Nielsen SoundScan). Druhého alba The Open Door, které obsahovalo top hit Call Me When You're Sober, se ve Spojených státech prodalo 2,1 milionu kusů.

"Ten proces byl mnohem více spoluprací celé kapely," popisuje Lee, jak album vznikalo. "Obvykle jsem to dělávala jen já a jediný hlavní spolupracovník... Tentokrát s tím měli všichni něco společného už od samotných základů.” Všimla si, že ve výsledku jejich hudba působí “mnohem více jako kdyby ji hráli naživo. Ten způsob, jak všichni hrají, má v sobě sílu -- je to, jako bychom spolu ty songy hráli už rok na turné.”

Lee a její kolegové -- bubeník Will Hunt, kytarista Terry Balsamo a basák Tim McCord -- spolupracují s producentem Nickem Raskulineczem (Foo Fighters, Velvet Revolver). Lee původně začala nahrávat své skladby s producentem Stevem Lillywhitem (Dave Matthews Band, U2), ale nakonec nahraný materiál opustila, protože to nebylo to pravé. “Později jsem si uvědomila, že to, na čem jsem pracovala, byla spíše sólová nahrávka a pokud to měla být nová deska Evanescence, potřebovali jsme to dát dohromady a zahrát to jako kapela,” říká Lee. “Bylo to pro mě těžké období. Myslela jsem si, že vím, co přesně chci a dopadlo to úplně jinak, než jsem chtěla. Ale musím říct, že to, co děláme teď, mě tolik posiluje... Stále máme některé songy z těch starých sessions, ale přepracovali jsme je s celou kapelou.”

Ed Vetri, ředitel nahrávacího labelu Wind-Up Records, toto Amyino rozhodnutí, že začne všechno nahrávat znovu, podpořil. “Je jedna věc, kterou ve Wind-Up děláme vždycky: jsme trpěliví. Dokud to není v pořádku, tak to nevyjde,” říká. “Je jedno, jestli to bude trvat rok nebo čtyři roky, prostě tomu dáme čas, který je nutný k tomu, aby vznikla dobrá deska.” Dodává, že se byl několikrát podívat ve studiu, aby si poslechl, jak práce na albu pokračuje, a připojuje poznámku: “Myslím, že její věrní fanoušci budou nadšení.”

Skupina, která vystoupila živě naposledy v roce 2009, už plánuje účast 20. srpna na Rock on the Range Canada ve Winnipegu a 2. října v Brazílii na festivalu Rock in Rio. Lee [tehdy] zatím ještě nepotvrdila, že se Troy McLawhorn (Seether) připojí ke kapele jako druhý kytarista [viz: Troy nechal vzkaz na Facebooku], ale odhadla, že Evanescence vyjedou na turné a stráví asi tři týdny koncertováním po Americe a tři týdny po Evropě, aby podpořili vydání svého nového alba.

“Jsme vzrušení z toho, že se budeme moci vrátit tam ven,” říká Lee. “Už to bylo hrozně dlouho a měli jsme moc práce. Začínáme si tu hudbu opravdu užívat a říkat si: ‘Wow, už je to skoro tady’.”

Zdroj: http://www.billboard.com/...
Text: Christa Titus

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Syndikovat obsah