Amy Lee o machismu v metalovém světě: Musela jsem tvrdě pracovat, aby lidé uznali můj talent

Tento článek vyšel dne 3.2.2017 na brazilském webu entretenimento.r7.com, za upozornění děkujeme @EvMedia_.


V dubnu se Evanescence vracejí do Brazílie a fanoušci jsou samozřejmě už teď velmi nadšení. Po čtyřleté pauze, jejíž poslední dva roky věnovala mateřství, si zpěvačka Amy Lee exkluzivně promluvila s redakcí magazínu R7 o svém návratu na pódium.

"Konec pauzy přišel úplně přirozeně. Jsme závislí na hraní, na koncertech. Kdykoli skládám album, vkládám do něj i svou duši. Miluju hudbu, je to moje největší záliba, takže žít bez ní by bylo utrpení."

Amy, která porodila v roce 2014 své první dítě, tedy na čas odložila pero i poznámkový blok - její původní plán byl totiž věnovat se pouze a výhradně svému synovi Jackovi. Nicméně, múza Evanescence se ani tak nedokázala vyhnout aktivní tvorbě: vytvořila zcela odlišný hudební projekt pro děti, který zní jako z jiného světa.

Ale Amyinou vášní je metal. A nyní se Evanescence vracejí s novou tváří v sestavě: s kytaristkou jménem Jen Majura - ano, je to žena. Amy uvedla, že miluje, jaké partnerství mezi nimi vzniklo a že nepochybuje, že fanoušci od Jen dostanou jen to nejlepší.

"Ona je úžasná. Pracovat s Jen je stále víc a víc úžasné. Naši fanoušci jsou velmi vnímaví a už se nemůžeme dočkat, až se společně objevíme na pódiu."

Vztah mezi Amy a Jen je příkladem vítězství ženského principu v maskulinním světě, který je pro metal tak typický. Zpěvačka říká, že machismus jí po celou dobu kariéry stál v cestě a že se až v poslední době cítí ve svém oboru pohodlněji.

"V hudebním průmyslu mě vždycky zkoušeli obtěžovat, někdy to bylo velmi složité. Bylo potřeba neustále dokazovat, že nejsem jen holka s pěknou tvářičkou. Musela jsem ukázat, že mám talent a že hudba je opravdu můj život; že tady jsem proto, abych si dobyla své místo na světě a že to nic nezmění. Jedna z dobrých věcí na stárnutí je to, že postupně dospějete a zvládnete se lépe vyrovnávat s těmito problémy."

Ale i přes všechny tyto potíže Amy vnímá, že došlo k výraznému vzestupu ženského principu na rockové scéně.

"Věřím, že jednoho dne skutečně dosáhneme rovnoprávnosti. Ženám trvá déle než mužům dokázat, že jsou skutečně dobré, ale postupně se to mění. Čelíme stále větším výzvám a pomáháme rockové scéně růst."


Plánované koncerty:

Evanescence v Brasílii
Místo konání: Net Live Brasília
Datum: 20.4.2017
Čas: 22h

Evanescence v Rio de Janeiro
Místo konání: Vivo Rio
Datum: 22.4.2017
Čas: 22h

Evanescence v São Paulo
Místo konání: Espaço das Américas
Datum: 22.4.2017
Čas: 20:30h

--

Text: Talyta Vespa
Publikováno: 3.2.2017
Zdroj:
Amy Lee fala sobre machismo no mundo do metal: "Tive que me esforçar muito para acreditarem no meu talento"
http://entretenimento.r7.com/pop/amy-lee-fala-sobre-machismo-no-mundo-do...
Via:
https://twitter.com/EvMedia_/status/827682576567508993

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Syndikovat obsah