Amy na FB chatu: Chystají se nové vinyly Evanescence a překvapení...

V pondělí 29. února večer kolem 20 hodin našeho času Amy založila na FB slíbený chat - vlákno otázek a odpovědí. Přímý odkaz zde. Během následující hodiny se vyjádřila k sérii velmi zajímavých otázek:
Momentálně se skutečně cosi "vaří", ale materiál nahraný s Guyem Sigsworthem je pro její sólový projekt, nikoli pro Ev. Pracuje opět i s producentem Willem "Science" Huntem. Chystá se sběratelský boxset vinylů Evanescence. S překvapením! Skladby (a videa) Speak To Me se možná dočkáme v březnu. A jak jsem trochu tušila, na otázku ohledně Your Love Amy odpověděla, že podle ní o moc nepřicházíme - složila už přece lepší songy. (Ona de facto nemá tušení, jak jsou z toho lidi šílení!). Ale prý to neznamená, že ji nikdy neuslyšíme... Jen to zatím asi nemá prioritu.


Amy Lee (29.2.2016 19:58):
Níže prosím napište své otázky!

Ahoj! Pustila jsem si dobrou hudbu a jsem připravená si popovídat! Tak jo, podíváme se, kdo bude první...

João Neto: Co tvoje "Broken Record" [rozbitá deska]? Už víš, že ty skladby od začátku všichni očekáváme, mnoho z nás ty věci jednoduše miluje. Přidá se k tobě zase Will Science?

Amy Lee: Dostáváte ji po jednotlivých kouscích a ještě mi pár střípků zbývá. Made of Stone, Secret Door a Swimming Home byly z téhle rozbité desky a dostaly se na poslední album Evanescence. Baby Did a Bad, Bad Thing také pocházela z tohoto projektu a teď jste ji slyšeli v rámci alba Recover. Zbylo mi ještě pár věcí, které vám ukážu, až přijde čas... Jedna z mých nejoblíbenějších je pořád Hi-Lo [song z roku 2010]. Mám Willa hrozně ráda! Zrovna teď spolupracujeme na dalším projektu.

Rafaela Carísio: Tim Burton navštívil Brazílii, mnoho fanoušků říká, že ho zbožňuješ. Řekl, že si myslí, že jsi úžasná. Co si o tom myslíš?

Amy Lee: Myslím, že by se mě měl zeptat, jestli bych nechtěla složit nějakou hudbu pro jeho další film! Proč jste mu nedali moje číslo? :)

Dafi Daniel: Ahoj Amy! Tady je velký fanoušek z Izraele. Chtěl bych se jen zeptat, jestli budou nějaké nové songy? Nebo možná album? Viděl jsem, že jsi ve studiu a úplně jsem z toho šílel! Doufám, že něco chystáš. No, to je všechno, posílám spoustu lásky a přijeď brzy do Izraele.

Amy Lee: Ano! Právě teď pracuju na spoustě nové hudby na různých místech a v různých souvislostech... něco se už peče!

Joel Medina: Amy! V songu "Like You" je jedno místo, kde to zní skoro, jako bys říkala jméno "Liz". Je to tak, nebo si to jenom představuju? Slyšel jsem, že tento song je věnován tvé sestře, která tragicky odešla, když jsi byla malá. Smutná věc. Ten song je ale nádherný a úžasně silný.

Amy Lee: Říkám tam "sis" [sestřičko].

Nathan Hall: Když se umělci ohlížejí zpět na svou předchozí tvorbu před dávnými lety, často se cítí trapně, protože starší práce podle nich nedosahuje jejich neustále se zvyšující laťky,kterou je třeba překonat. Setkáváš se s tím i ty? Jsou ve tvé historii nějaké věci, které se překvapivě drží stále dobře, i když se na ně podíváš po letech?

Amy Lee: ABSOLUTNĚ, haha. V předchozích letech jsem si připadala trapně opravdu často. Docela dobrý odhad, jak se v tomto ohledu cítím, nabízejí skladby, které hrajeme live - jsou to ty, které se pořád drží. Nejsou samozřejmě jediné, ale jsou to ty, které nejlépe fungují naživo na koncertech.

Dawn Rykart: Jak rozhoduješ, jestli v dané skladbě bude či nebude harfa? Zkoušíš hrát stejný part na klavír i na harfu, abys zjistila, co zní lépe?

Amy Lee: Na harfu hraju (a skládám) jiným způsobem, než na klavír. Harfa je úžasná pro určité věci, ale pro jiné je absolutně nepoužitelná nebo aspoň ne úplně vhodná. My Heart is Broken jsem nejprve složila pro harfu, proto jdou tóny v hlavním "riffu" [vzorci] tak typicky společně všechny nahoru a dolů - při hraní na harfu nemůžeš opakovat příliš často tentýž tón, protože každý další dotek by ten souzvuk přerušil. U klavíru stačí držet pedál sešlápnutý, jak dlouho chceš. Když se ta skladba proměnila v rockový song, převedla jsem tyto party na klavír, abych tomu dodala více energie.

Satin Lee McIntosh: Máš nějaké rady a tipy pro umělce, kteří by rádi začali vystupovat? Ráda bych věděla, jak používáš hrudní rejstřík - belting, ["křik"] aniž by sis zničila hlas? Chodila jsem do klasického zpěvu, ale belting byl považován za velkou chybu. Máš opravdu úžasný hlas <3 Ocením jakékoli rady!

Amy Lee: Když jsem začínala, byla jsem opravdu mladá a opravdu stydlivá. Cítila jsem se trapně, že by mě někdo mohl slyšet, jak se rozezpívávám v zákulisí. Tenkrát jsem byla schopná zvládnout jen několik songů, než to začalo bolet a pak jsem musela tlačit ještě víc, abych ze sebe ty zvuky dostala. ŠPATNĚ! Když jsem se po čase cítila víc ve své kůži, uvědomila jsem si, že skutečně stojí za to chvíli znít příliš hlasitě, pronikavě a hloupě, když se rozezpívávám, abych pak na pódiu mohla pohodlně zpívat alespoň hodinu. Můžeš používat hrudní rejstřík, když to děláš správně - uvolni krk a zpívej z hrudi. Dělej to v místech, kde to má význam, zklidni hlas tam, kde to není potřeba. Je ohromně důležité se před vystoupením rozezpívat. Taky se ujisti, že tvůj hlas dostatečně zní v odposlechu, aby ses nemusela přepínat jen proto, aby ses sama slyšela. Pokud budeš nervózní a neuslyšíš se, budeš to ze sebe tlačit moc! Taky je důležité hodně spát, i když to může být někdy těžké. Nejlepší věc, co můžeš udělat pro svůj hlas, je spát celou noc. Doufám, že ti to pomůže. Díky!

Ricardo Lopes: Ahoj Amy. Kdy vydáš "Your Love"? Čekali jsme na ni už opravdu dlouho. Děkuji, s láskou z Portugalska.

Amy Lee: Víte, musím být upřímná: ten song je prostě jenom "OK". Někdy složíte během krátké doby spoustu skladeb a ta poslední je pak dlouho vaším favoritem. Měla jsem takové období s Your Love. Ale pak jsem napsala pár dalších songů, které byly podobné, ale lepší a prostě jsem se přesunula k něčemu jinému. Neříkám, že ji nikdy neuslyšíte - ale o nic velkého nepřicházíte.

Pedro Paulo
Posílám ti fotku z jednoho z nejkrásnějších dnů v životech všech těchto fanoušků... od toho dne, kdy jsi nás propojila, spolu neustále komunikujeme. Jaký máš pocit z toho, že jsi během uplynulých let změnila životy tolika lidí na světě tak zvláštním a hlubokým způsobem jen díky své hudbě a pochopení?

Amy Lee: Ahoj Pedro! Ten den si pamatuju. Šli jsme zrovna na pláž a vy jste na nás byli hrozně moc milí. Abych odpověděla na tvou otázku: myslím, že o téhle dobrotě nepřemýšlím dostatečně často. Děkuji ti za připomínku všech těch dobrých, lidských spojení, které můžou vzniknout díky hudbě!

Gene Taylor: Mám dvě otázky. 1) Na jakých projektech v současnosti pracuješ nebo je plánuješ v blízké budoucnosti? 2) Jaké životní zvraty a myšlenky tě ovlivnily, když jsi psala skladby pro poslední album EV? Vím, že jsi kdysi uvedla, že skladatelství je pro tebe něco jako terapie. Když poslouchám to eponymní album, mám pocit, že ses od doby The Open Door velmi rozvinula. BTW poslední album EV je moje nejoblíbenější ze všech a poslouchám ho skoro každý den. Pořád v té hudbě nacházím nové a nové věci, do kterých se zamilovávám. Díky za odpověď.

Amy Lee: Momentálně se velice těším na Speak To Me a na Voice From The Stone. Nemůžu se dočkat, až to bude venku! Zatím stále nemáme konkrétní datum, ale myslím, že už se to blíží (a jsem fakt pyšná na video, které jsme k tomu natočili!) Pak je tu ten song, co jsem právě nahrála s Guyem, to byl jen takový jednorázový nápad, který se rozvinul a rozkvetl v něco úžasného, co mě TAK těší... Velmi mě to inspirovalo a teď bych chtěla tvořit víc takové muziky. Také pracujeme na boxsetu vinylů Evanescence s neočekávaným překvapením....

Poslední album bylo ve velké míře ovlivněno mou frustrací z práce v rozbité mašinérii. A také inspirováno mým odhodláním nedovolit, aby mě to zlomilo.

Christa Bradley: Ahoj Amy, miluju tvou hudbu, promlouvá ke mně a pomohla mi během posledních deseti let překonat mnoho věcí. Měla jsem to štěstí vidět tě naživo v Chicagu, máš opravdu talent! Jaké je pro tebe mateřství? Ovlivnilo tvé krásné děťátko nějak tvůj postoj k hudební tvorbě? Osobně si myslím, že pokud mělo mateřství nějaký vliv, pak tvé vnímání jen prohloubilo!

Amy Lee: Dřív jsem si myslela, že když budu mít dítě, budu chtít nechat své práce a věnovat absolutně všechnu svou energii do toho, abych byla "máma". Místo toho mě syn inspiruje k tomu, abych pracovala mnohem víc, tvořila lepší hudbu a užívala si každý okamžik! Chci, aby na mě byl hrdý.

Ivan Silva Martins: Mám tě moc rád, Amy, věřím v tebe, to je všechno, co dokážu říct. A věřím, že bude lépe, věřím, že je to pravda... Takže pokud ti mám položit otázku, zeptám se tě, jestli také věříš, že bude lépe, že přijdou lepší dny než tyto a lepší než ty, které už pominuly. Věříš tomu?

Amy Lee: Myslím, že to, co popisuješ, je naděje. Je absolutně, bezpodmínečně nutné, abychom měli naději, že budoucnost může být lepší, než minulost, ať už byla krásná nebo strašlivá. Musíme tomu věřit A pracovat na tom! Do whatcha whatcha want if you have a dream for better ;)

Güly Nolån: Nemám žádné otázky. Jen ti chci říct, že tě miluju. Pomáháš mi od třinácti let nejrůznějšími způsoby ve všech aspektech života... moc ti za to děkuji! Díky! Díky! A pokračuj... Potřebuju tě mít ve svém životě. Posílám spoustu lásky od francouzského fanouška. <3

Amy Lee: Děkuji, že to se mnou sdílíš! Je úžasné to slyšet. Dávej na sebe pozor :)

Bruno Monteiro: Jak se ti pracovalo s Guyem? Vím, že jsi jeho velkým fanouškem, stejně jako mnozí z nás. Pomohl vytvořit mnoha umělcům neuvěřitelně dobré nahrávky a teď se do tohoto seznamu připojuješ i ty. Mělo se to stát už dávno. Doufám, že spolu něco uděláte ještě mockrát.

Amy Lee: Byla to opravdu zvláštní zkušenost. Když zkoušíš spolupracovat s někým novým, bývá někdy potřeba se ve spoustě věcí navzájem přizpůsobovat, než se do toho dostanete. V tomhle případě jsem ale byla překvapená, jak podobně naše mozky fungují! Slyšeli jsme a chtěli stejné věci, což nakonec vyústilo v opravdu potěšující výsledek v podobě skvělé hudby. Guy i jeho inženýr Jake [Miller] byli velice milí, celý týden jsme se výborně bavili. Tentokrát jsme spolu nahráli pouze jeden song, ale věřím, že se brzy znovu sejdeme a bude toho víc.

A vidím, že se lidé ptají ještě na tohle, takže rovnou odpovím: to, co jsme spolu nahrávali je pro mě/sólo, ne pro Ev.

Luciana Carobolante: Udělala bys někdy cover "hitového" songu? Myslím tím něco ze současného mainstreamu, co tě opravdu baví. Jako třeba "Somebody That I Used To Know" od Gotyeho, o kterém jsi kdysi řekla, že to miluješ, i když je právě v Top 10.

Amy Lee: Udělala. Třeba song "Hold on, we're going home" od Drakea je pro mě podivně návykový. Poslouchala jsem to nonstop hned potom, co se Jack narodil - byla to naše písnička! Neplánuju zatím udělat její cover, ale je na mém seznamu potenciálních možností, spolu s pár dalšími "aktuálními" songy.

Bonusový komentář od Jen:

Jen Majura: Hodně štěstí při procházení těch tun otázek, odvážná holka! Jsi úžasná!
Taky mám otázku: Myslíš si, že ptáci mají hlasivky? ;)

[Odpověď: Nemají. Ptáci mají specializovaný orgán zvaný syrinx.]

Závěr:

Amy Lee (29.2.2016 21:09):
Moc vám děkuji za všechny ty skvělé otázky a milá slova. Strašně moc pro mě znamenáte, víte? Všem přeji krásný večer a doufám, že si to brzy zopakujeme!

--
Dne: 29.2.2016
Text: Amy Lee & fans, překlad: rionka
Zdroj:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1151111078273994&id=74050043...
Text backup (pozor, neúplný - chybí tento a tento kousek):
https://drive.google.com/file/d/0B0zuTh4MlKs6T2F6TmhHRmhWclk/view

V terminologii zpěvu v češtině se nevyznám, takže případné opravy a doplnění ráda ocením.
EDIT: děkuji Ivuncovi za odbornou expertízu :)

Komentáře

Obrázek uživatele Bea-Mall

https://www.youtube.com/watch

https://www.youtube.com/watch?v=HnOE7_H5hZM
Ah, hele, tak to prý postla sama Maddie :) To je slaďoučký :D

Obrázek uživatele rionka

Bea-Mall: Jů, ten post Dani

Bea-Mall: Jů, ten post Dani smazala a já jsem později našla jen audio. Díky:)

Obrázek uživatele Bea-Mall

your love

Když mě prostě mrzí to s "Your love" Chtěla bych nějaké video usměvavé Amy, s kudrnatými vlásky a bílou kytkou za uchem, kde by jí bylo rozumět víc než dvě slova... :/
Ta písnička zní moc pěkně..

Btw, vydolovala jsem z youtubu další kousek tohohle songu, a podle mě přicházíme o dost, :D

https://www.youtube.com/watch?v=-KyeDzXJ2-s&feature=youtu.be

Obrázek uživatele margotka19111

Jsem nadšená z toho že Amy se

Jsem nadšená z toho že Amy se o fanoušky zajímá a komunikuje s nimi. Ale na druhou stranu jsem tak nějak podivně smutná protože začínám mít pocit že v nejbližších letech (bože ne!!!!!) se alba asi nedočkáme. A to mě doslova zabíjí :-(

Obrázek uživatele rionka

margotka: ve mně to právě

margotka: ve mně to právě zanechalo najednou takový zvláštně nadějný dojem :) letos asi ne, ale... pak ji třeba napadne, že by to mohlo být hezký. myslím, že teď po rozchodu s WindUp má pocit, že prodávat "desky" nemá cenu, snad ji fanoušci přesvědčí, že je to naopak.

Obrázek uživatele margotka19111

Kéž bys měla pravdu.Jsem ráda

Kéž bys měla pravdu.Jsem ráda alespoň za její solo projekty ale....strašně mi chybí Evanescence

Obrázek uživatele rionka

Kéž bych měla.

Kéž bych měla.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Syndikovat obsah