Amyiny další hudební projekty

V roce 2000 nazpívala vokály ve dvou písních na albu The Summit Church: Summit Worship Davida Hodgese, bývalého klávesáka Evanescence - v Breathe a Fall Into You.

Chtěla se podílet na hudbě soundtracku k filmu Underworld v roce 2003, ale její nahrávací label Wind-Up Records to tehdy zamítl.
V roce 2004 spolupracovala s kapelou svého bývalého přítele Seether na singlu Broken z alba Disclaimer II. Byl použit v soundtracku k filmu Punisher.

Amy napsala hudbu k úvodní scéně filmu The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe, ale nebyla použita. Song později vyšel pod názvem Together Again, podepsána byla celá kapela Evanescence. Objevila se pověst, že úvodní část Amyiny filmové hudby byla umístěna na začátek songu Good Enough, ale ve skutečnosti tomu tak není [zdroj]. Oba songy vznikly ve stejné době, ale vydán byl každý zvlášť.

Hostovala ve videoklipu k písni Johnnyho Cashe God's Gonna Cut You Down a nazpívala také vokály v songu Big Dismala Missing You (2003).

V roce 2007 se objevila při natáčení živého alba Korn v MTV Unplugged a zazpívala s nimi song Freak on a Leash, který později vyšel i jako singl.

V roce 2008 se Amy nadšeně zúčastnila projektu Tima Burtona Nighmare Revisited a přispěla na CD s hudebími covery skladeb z filmu Nightmare Before Christmas. Amy v minulosti několikrát uvedla, že jde o její nejoblíbenější film a zde získala šanci vytvořit cover písně Sally's Song. Práce na tomto projektu ji naprosto pohltila. Právě tehdy vznikly první dohady o její možné sólové kariéře.

V roce 2011 Amy přispěla na kompilaci Muppets: The Green Album skladbou Halfway Down The Stairs. Jedná se o coververzi skladby, známé ze seriálu The Muppet Show. Předlohou skladby je báseň Halfway Down britského spisovatele A. A. Milne, autora knih o Medvídkovi Pú.

Skladba Swimming Home ze třetího alba "Evanescence" (2011) byla nabídnuta pro soundtrack japonského animovaného filmu Ponyo, ale producenti ji údajně odmítli. [zdroj]

V roce 2014 si Amy splnila sen a společně s hudebníky Davem Eggarem a Chuckem Palmerem nahrála sountrack k filmu War Story. Filmová hudba a další skladby, které vznikly v průběhu let 2013 - 2014, vyšly 25.8.2014 na albu nazvaném "Aftermath: Music From And Inspired By The Film War Story". Je to první a prozatím jediné sólové album Amy Lee, vydané pod jejím vlastním jménem.

Amyina filmová hudba a hudební kompilace

Sally's Song - cover skladby pro kompilaci inspirovanou filmem Tima Burtona The Nightmare Before Christmas, album Nighmare Revisited (2008)
Halfway Down The Stairs - kompilace coverů skladeb z The Muppet Show, album Muppets: The Green Album (2011)
Aftermath - hudba k filmu War Story (2014)
Voice From The Stone - skladba "Speak To Me" (zatím nevydáno, 2016?)

Další spolupráce

Breathe, Fall Into You - David Hodges a Amy Lee, album The Summit Church: Summit Worship (2000)
Big Dismala Missing You (2003).
Broken - Seether a Amy Lee, album Disclaimer II (2004)
Freak on a Leash - Korn a Amy Lee, album MTV Unplugged: Korn (2007)

Nerealizované projekty

• The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (2005)
• Ponyo (2008)

...

<< Zpět na Rozcestník o Amy Lee

Komentáře

Obrázek uživatele rionka

Aktualizováno o nový odstavec

Aktualizováno o nový odstavec týkající se Aftermath :)

Obrázek uživatele Missy

The Summit Church:

The Summit Church: Summit Worship, písnička ''Breath'' je nádherná. Jak je možné, že jsem ji sakra neznala? :D

Obrázek uživatele rionka

Re: The Summit Church

To se může stát... já si vybavuju, jak jsem ji objevila. Bylo to v době, kdy jsem stavěla náš starý web. Byla jsem schopná si ji pouštět třeba dvě hodiny pořád dokola, je skvělá. I teď si ji zase dám!
(To Davidovo The Rising EP taky zkus, je to hezký.)

Obrázek uživatele Missy

dobře, dobře.. já jednu desku

dobře, dobře.. já jednu desku měla (upřímně teda nevím, která to byla), ale opravdu mě jeho tvorba uklidňuje... takže si seženu i tebou zmiňované epko :)

Obrázek uživatele rionka

Re: dobře, dobře..

To EP obsahuje sice jen 4 songy, ale jsou povedené, zvlášť první song. Údajně šlo o ochutnávku před vydáním Davidova alba (to jsem zatím nikde nepotkala). Je to překvapivě o dost 'údernější' než Breathe, ale tebe to nemůže zaskočit ;)

Obrázek uživatele Missy

DÍÍÍÍÍKY!

Díky tomuto shrnutí jsem si sehnala desku Davida Hodgese. Uklidňují věcička. Díky.. Jinak doufám, že těch projektů bude pořád jen přibývat :)

Obrázek uživatele rionka

Re: DÍÍÍÍÍKY!

Kterou desku Davida Hodgese? The Rising EP nebo něco jiného?

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Syndikovat obsah