Ben: "Bral jsem dost koksu na to, aby to zabilo menší město!"

Opustil Evanescence na vrcholu jejich slávy. Teď píše songy pro popové hvězdy. Za všechno můžou drogy, přiznává Ben Moody...

Takže co se opravdu stalo, když jsi odešel od Evanescence?
22. října 2003, hned poté, co jsme odešli z jeviště, jsem si uvědomil, že napětí mezi Amy a mnou působí i na lidi kolem nás. V srdci jsem věděl, že spolu nejsme schopni zvládnout natočit další desku. Nestál jsem o kapelu zas tak strašně moc, takže jediná věc, kterou jsem mohl udělat, abych to zachránil, byla odejít a sednout na letadlo. Bylo těžké opustit něco, co jsem vytvořil, ale byla tu buď tahle možnost, nebo druhá - že by to celé šlo do háje.

Co se stalo mezi tebou a Amy?
Nebyli jsme ještě přáteli v pravém slova smyslu. Miluju Amy až za hrob a cítím, že jednoho dne se naše přátelství znovu rozhoří, ale v tomto smyslu jsme žili tváří v tvář každý den po celých osm let a všem kolem nás to způsobilo utrpení. Je těžké udržet přátelství v běhu showbyznysu. Způsobilo mi to nemoc žaludku. Stal se ze mě srab.

Údajně jsi měl také problém s drogami...
Neustále jsem bral léky. Nemohl jsem vstát a s někým mluvit bez toho, že bych si nedal aspoň dva nebo tři džusy s vodkou. Bral jsem spoustu drog. Po čase se z toho stala každodenní rutina. Všechno to neočekávané se změní pouze v to, že bereš drogy proto, abys byl zas normální. Bral jsem dost koksu na to, aby to zabilo menší město!

Zdá se, že jsi spokojený, že o tom můžeš teď mluvit otevřeně.
Zkouším to, rád bych se zbavil toho cejchu. Už před dlouhou dobou mi byla diagnostikována bipolární (maniodepresivní) porucha a právě odtud zřejmě pochází všechny ty problémy s drogami a alkoholem. Snažil jsem se vyléčit a zbavit se té bolesti.

Takže sis v určiém okamžiku uvědomil, že musíš něco udělat, jinak skončíš mrtvý?
Bylo to začátkem tohoto roku, když jsem se zdrogoval víc, než jsem čekal. Jen jsem ležel na zemi a kamarádka [údajně šlo o Avril Lavigne, pozn. překl.] mi poslala SMS, což mi zachránilo život. Psala "Chci, abys věděl, že tě miluji a je pro mě důležité mít tě u sebe." Další den jsem vyhledal pomoc. Uviděl jsem smrt a utekl jí.

Jaké to je, sledovat Evanescence, kteří prodali 12 milionů desek?
Těší mě to, protože to znamená, že jsem to dokázal. Kapela žije a oni by na to neměli kašlat, protože jinak se mi budou zodpovídat. To, co u sebe mají, je i moje děťátko, chápeš?

Dostal jsi od Evanescence šek na velké peníze?
Už nemusím žít v kamionu, takže je to fajn. Bohužel jsem spoustu těch zatracených peněz prohnal nosem!

V současnosti píšeš songy pro Avril Lavigne a Kelly Clarkson. Jsi šílený?
Miluji hudbu a výzvu. Kelly a Avril pro mě znamenají zábavu. Lidé říkají: "Co je to sakra za shit?", ale co je mi sakra po tom, co si lidi myslí? Jsem teď mnohem šťastnější.

Jaké jsou tvé plány pro příští rok?
Chci dokončit své sólové album, jet na turné a vidět celý svět. Tentokrát bych si to rád zapamatoval! (smích) Chci to zvládnout zdravý. Chci žít svůj sen a prožívat ho maximálním možným způsobem.

TEXT: DOM LAWSON
Zdroj: Kerrang, http://evthreads.com

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Syndikovat obsah