Bring Me To Life: info & making of

Napsali: A. Lee, B. Moody, D. Hodges

Text a překlad

Bring Me To Life

Singl

Bring Me To Life - singl

Obecné informace

Amy Lee byla k napsání tohoto songu inspirována náhodnou příhodou v restauraci. "Inspirovalo mě něco, co mi někdo řekl -- neznala jsem ho a myslela jsem si, že je snad jasnovidec," řekla Lee. "Měla jsem vztah a byla jsem v něm nešťastná. Ale skrývala jsem to. Ten člověk mě ponižoval a já jsem o tom s nikým nemluvila, vlastně bych to nepřiznala ani sama sobě.

Tehdy jsem se chvíli bavila s tímhle klukem, byl to kamarád kamaráda. Čekali jsme tam na někoho jiného, tak jsme šli do restaurace a sedli si ke stolu. On se na mě podíval a zeptal se: "Jsi šťastná"? Cítila jsem, jak mi poskočilo srdce a měla jsem pocit, že mi čte myšlenky. Zalhala jsem, že jsem v pohodě. Nicméně, není to jasnovidec. Jenom vystudovaný sociolog."

Amyin citát z MTV.com:

"Žijeme své životy každý den, děláme stále totéž, procházíme různými situacemi a vnímáme různé podněty, ale pak se jednoho dne stane něco, co tě probudí a donutí tě to uvědomit si, že v životě je mnohem více vjemů, než jen pocit necitlivosti a ochromení. Cítíš se tak, jak ses ještě nikdy předtím necítil a uvědomíš si, že je před tebou celý nový svět emocí a významů. Říkáš si: Wow, já jsem snad celou dobu spal."

V rozhovoru s názvem "Amy Lee: Back In Black" řekla, že tento song napsala o svém dlouholetém příteli (a nyní také manželovi) Joshovi.

Bring Me To Life byl druhým singlem ze soundtracku k filmu Daredevil (první byl Won't Back Down od Fuel). Zároveň byl prvním singlem z alba Fallen. V písni jsou použity mužské vokály, o které se postaral zpěvák Paul McCoy z kapely 12 Stones. Původně v ní byl pouze ženský zpěv, ale když se uvažovalo o zařazení songu na soundtrack, lidé z Wind-Up navrhli, že by to bylo s mužským vokálem lepší. Vznikl tedy jakýsi dialog mezi zpěvačkou a zpěvákem. Ve filmu je touto písní doprovázena akční scéna.

Videoklip

Video režíroval Philip Stolzl a natáčelo se v Rumunsku v lednu 2003. Zachycuje Amy bosou a v noční košili, nacházející se v ložnici ve vysoké budově uprostřed nočního města. Zbytek kapely spolu s Paulem McCoyem hrají ve zkušebně ve vyšším patře budovy. Amy se probudí, vyleze z okna a šplhá po budově. Postupně míjí mnoho oken, za nimiž žijí cizí lidé své životy, až vyšplhá do patra, kde se nacházejí McCoy a kapela.

Making Of Bring Me To Life:
https://www.youtube.com/watch?v=clfa07DjvuY

Krátce před úsekem, kde zpěváci zpívají duet, McCoy otevře prudce okno a Lee uklouzne, ale stačí se zachytit se římsy, na které předtím stála. McCoy vyleze oknem a snaží se ji zachránit, ale nedokáže to a Amy padá z budovy. Na úplném konci videa vidíme Lee opět ležet v posteli. Byla to jen noční můra, symbolika -- Amyina postava se snaží najít někoho, kdo ji 'probudí a zachrání'.

Toto video dosáhlo v roce 2003 obrovské popularity a klip byl uváděn téměř všude. V pořadu Big Urban Myth Show na MTV byly použity útržky z videa s Amy, která se budí a chodí po římse, jako ilustrace k různým mýtům a pověstem, týkajícím se spánku.

Komentáře

Obrázek uživatele Adelle

ne, josh ji inspiroval k

ne, josh ji inspiroval k napsání tohohle songu, amy chodila s někým, se kterým nebyla šťastná, a josh to poznal, navzdory tomu, že to amy nechtěla přiznat, zeptal se jí jestli je skutečně šťastná, proto 'how can you see into my eyes like open doors...' :)

Obrázek uživatele AmyAleera

O Joshovi?

To už chodila s Joshem? A píše, že byla v tom vztahu nešťastná a ponižovaná...

Obrázek uživatele rionka

AmyAleera: ne, Josh byl právě

AmyAleera: ne, Josh byl právě ten "kamarád kamaráda"... myslím, že v té době zřejmě chodila s někým úplně jiným - tady se ještě ani neznala se Shaunem Morganem, se kterým byla kolem roku 2004 (někteří říkají, že předtím byla možná s Benem, nebo alespoň že on s ní být chtěl... anebo taky ne, kdoví, jistě nevíme nic). Bring Me To Life vznikla někdy v období 2002 - 2003.

Obrázek uživatele AmyAleera

Dík za vysvětlení

Už chápu, jen se mi to nějak nezdálo.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Syndikovat obsah