Co řekla Cristina Scabbia opravdu o Evanescence?

Na internetu se občas objevuje spousta nepravdivých informací - jednou z nich je například to, že zpěvačka italské skupiny Lacuna Coil "nesnáší" Amy Lee. Ve skutečnosti o ní ani o Evanescence nikdy nic negativního neřekla, jedná se pouze o konflikt mezi fanoušky.

Zde jsou různé útržky z rozhovorů, v nichž byla Cristina Scabbia tázána na Evanescence. Za informace děkuji členům fóra http://evthreads.com.

Facebook User: napadla mě taková otázka - lidi pořád srovnávají vás a Evanescence, co si o tom myslíš ty?

Cristina Scabbia: Respektuji je, jen si myslím, že jsme jiní. Lacuna Coil má dva zpěváky, naše hudba je jiná a příliš mnoho lidí nás spojuje jen proto, že obě kapely mají zpěvačku a nepříliš veselé texty. Myslím si, že to je dost málo na srovnávání dvou kapel.

Facebook User: Ahoj Cristino, chtěl jsem se zeptat, jestli do budoucna nahraješ duet s Amy Lee z Evanescence?

Cristina Scabbia: Zatím to nemám v plánu... Amy a já jsme se nikdy nesetkaly osobně. Ale pokud by se naskytla příležitost spolu pracovat, tak proč ne?

2010, zdroj:
http://www.evthreads.com/showpost.php?p=1413711&postcount=648

V americkém tisku je Lacuna Coil neustále přirovnávána k Evanescence i přesto, že vy existujete mnohem déle. Není to frustrující?

Na začátku to bylo trochu frustrující, ano. Jediná věc, kterou máme společnou, je ženský zpěv. Máme dva zpěváky, jsme tvrdší a rozhodně více undergroundoví. Spousta lidí se mě ptá, co si myslím o Amy Lee. Je mi to jedno - nestarám se o Amy Lee ani o žádné jiné zpěvačky. Zpívám tak, jak umím a ona také zpívá tak, jak umí. Chci říct, že je to dobrá zpěvačka, mají velmi hezké songy, ale je to něco úplně jiného než Lacuna Coil. Vlastně jim musíme poděkovat, protože nám docela dost usnadnili cestu. Ve skoro každém článku o Evanescence je zmíněna Lacuna Coil, takže lidé si čtou a říkají si: "Kdo to sakra je, Lacuna Coil?" a tak nás vlastně objeví.

srpen 2004, zdroje:
http://www.evthreads.com/showpost.php?p=1413992&postcount=665, http://www.emptyspiral.net/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=74

Dynamite: Po celosvětovém úspěchu Evanescence začal být zájem také o ostatní kapely z tohoto žánru, jako jsou například Nightwish. Myslíš si, že Lacuna Coil by mohla být tou další úspěšnou?

Cristina: Nijak z toho nešílíme - to hlavní, co chceme, je být spokojeni se svou prací. V prvé řadě to děláme pro sebe. Evanescence nám pravděpodobně otevřeli dveře do Ameriky, ale v Evropě nás už všichni znali. Zajímáme se o důležitější věci. Chceme být stoprocentně soustředěni na hudbu.

Dynamite: Máš nějaké oblíbené kapely se zpěvačkami? Existuje nějaká "konkurence" mezi zpěvačkami (v tom dobrém smyslu)?

Cristina: Neexistuje žádná konkurence ani soutěžení, zvláště ne mezi zpěvačkami, které mají různé hlasy a neměly by být tedy vůbec srovnávány.

Citace:
"Nemáme žádné velké vydavatelství, které by mohlo utratit miliony dolarů za propagaci. Nemáme šanci být na soundtracku k filmům a existuje další spousta věcí, které rozhodně nemáme, protože pocházíme z undergroundu. A jsme na to hrdí, protože jsme získali zkušenosti přímo na pódiu a už víme, jak přežít na cestách. Rosteme postupně, krůček po krůčku," reagovala Scabbia na srovnávání s Evanescence.

"Neexplodovali jsme 'přes noc' takovým způsobem, že bychom zničehonic nebyli schopni zvládat svůj nový život. Jediná věc, která je na tom opravdu frustrující, jsou ty spousty lidí, které jsou opravdu ignorantští, když dojde na hudbu. Prostě jenom hltají to, co jim nabízejí média, aniž by se podívali někam dál. Nedívají se na každou kapelu zvlášť. Myslím to tak, že nejde o žádnou soutěž - ale měli by se zajímat o víc, než jen o věci, které vidí v televizi, protože je toho tolik co objevovat! Fanoušci by měli objevovat také staré kapely, aby viděli, kde mají dnešní kapely kořeny."

"Ale nejde tady o žádnou konkurenci. Oni [Evanescence] dělají svoje věci a my děláme naše. Myslím, že je skvělé, když lidé poslouchají takovouhle hudbu, o nic víc tu nejde. Pokud někdo poslouchá Evanescence a pak jde a koupí si nahrávku Lacuna Coil, je to fajn," dodává Andrea Ferro (druhý zpěvák Lacuna Coil).

Zdroj:
http://www.evthreads.com/showpost.php?p=1413995&postcount=667

Komentáře

Obrázek uživatele AmyAleera

Starý článek

Tohoto článku jsem si ani nikdy nevšimla. Myslím, že tady Criz nikoho neuráží a ani jsem o tom nikdy nic neslyšela. Miluji obě dvě tyto kapely a obě tyto zpěvačky. Mají krásné a hlavně rozdílné hlasy...

Obrázek uživatele rionka

Ne, ona opravdu nikoho

Ne, ona opravdu nikoho neuráží. Jenom konstatuje. Slyšela jsem hromadu keců o tom, jak Cristina nesnáší Amy atd. Jednou jsem na tohle narazila a zaujalo mě to, tak jsem to schválně publikovala.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Syndikovat obsah