Evanescence se vrací s "temným a nádherným" eponymním albem

Amy Lee řekla MTV News, že nové album její kapely, jehož vydání je naplánováno na 4. října, je plné ‘bolestivých’ a ‘zoufalých’ songů.

Už je to skoro čtyři roky, co Evanescence ukončili turné, kterým podporovali svou poslední desku The Open Door. V té době zpěvačka Amy Lee tvrdě pracovala na všem možném kromě působení v celosvětově úspěšné rockové kapele. Samozřejmě, že během té doby složila nějakou tu hudbu, ale většinou byla soustředěná na to, čemu říká “být normálním člověkem”. A ano, užívala si každý okamžik.

“Mohla jsem nakupovat potraviny, přemýšlela jsem i o tom, že bych učila děti hudbu... Prostě jsem se na chvíli potřebovala dostat pryč z toho kolotoče. Celý můj dospělý život posledních několika let se netýkal ničeho jiného,” řekla Lee MTV News. “Ve chvíli, kdy jsem dosáhla osmnácti let, jsem ihned podepsala nahrávací smlouvu. Odešla jsem ze školy, přestěhovali jsme se do společného bydlení a začali pracovat na všem, co bylo potřeba. A pak jsme odjeli do Los Angeles a náš label nás nechal, abychom se pár let vyvíjeli, potom jsme vyjeli na turné a najednou bylo všechno obrovské a rychlé, no a hned poté, co jsme dokončili turné po vydání Fallen, jsme začali zase skládat... Prostě jsem jenom chtěla být na chvíli normálním člověkem, než mi bude padesát.”

“Když jsem se vdávala, byli jsme uprostřed naplánovaného turné -- měla jsem tehdy asi týden volno a pak jsme se rovnou vrátili zpátky na pódium -- a v té době se stala spousta věcí, odehrálo se drama... vždycky musí být nějaké zatracené drama,” pokračuje. “Tak jsme se dostali až ke konci a já jsem řekla: ‘Kluci, o tomhle jsem nevěděla. Potřebuju pauzu.’ Chtěla jsem být chvíli normální, nechtěla jsem přemýšlet o tom, co bude dál a jak dlouho to bude trvat.”

A s ohledem na to, jak moc se snažila vyhnout všemu, co souviselo s Evanescence, je trochu ironické, že stačila jediná show s kapelou -- rozehřívací koncert v roce 2009, který předcházel jejich vystoupení na Maquinária festivalu v Brazílii -- k tomu, aby si připomněla, jak moc jí její původní život chybí. A v tom momentě se věci změnily.

“Musela jsem sehnat kluky a nacvičovali jsme spolu staré skladby, dali jsme si spolu celou sérii a já jsem si to strašně užívala. Začala jsem se znovu zamilovávat do téhle části sebe sama, do Evanescence,” říká. “Něco jsem tehdy skládala sama, ale najednou jsem si uvědomila: ‘No jo, tyhle věci taky miluju. Možná bychom měli nahrát album společně!’

Čerstvě dobití Evanescence tedy udělali přesně tohle a odebrali se do Blackbird Studios v Nashville, kde začali s producentem Nickem Raskulineczem pracovat na nástupci alba The Open Door. Už jsou skoro hotovi -- Lee říká, že mají aktuálně 16 songů, které jsou téměř dokončené -- a začátkem tohoto týdne jejich nahrávací label Wind-Up Records oznámil, že nové album vyjde čtvrtého října.

Lee oznámila, že nové album bude mít stejný název jako kapela. Je to nejen symbolické rozhodnutí, ale i určitá forma prohlášení.

“Je to prostě o kapele, je to nahrávka celé naší kapely. Když jsem o tom začala uvažovat, došlo mi, že je to hlavní téma celého alba a textů písní. Je tam hodně věcí o mně a o tom, jak jsem se znovu zamilovala do Evanescence, do něčeho, čím jsem posedlá už víc jak deset let,” říká. “Dlouho mi to trvalo, potřebovala jsem si od toho odpočinout. Říkala jsem tehdy: ‘OK, lidi, nevím, co teď budeme dělat. Nevím, co se bude dít. Budeme chvíli jenom žít naše životy a uvidíme, co se stane dál.’”

A i když je pro Lee obtížné popsat, jak nové skladby zní (“Je to epické, je to temné, je to ohromné, je to nádherné... všechny tyhle věci,” směje se), ví naprosto přesně, jak se díky nim cítí -- a po takové dlouhé pauze je to mnohem důležitější pro ni než pro kohokoli jiného.

“Hromada práce už je hotová, máme 16 songů a všechny zřejmě nebudou moci být na desce, takže nás ještě čeká nějaká ta srdcervoucí chvilka. Pro mě, když to poslouchám, je to něco jako cesta,” říká. “Vezme vás to na emocionální projižďku po spoustě různých míst. Jsem šťastná, protože i v těch skladbách, které jsou zoufalé, byly ty smutné pocity proměněny v něco opravdu nádherného. Jsou tam skladby, které jsou plné bolesti, ale když je poslouchám, je mi dobře, protože jsem tu bolest zpracovala. Použila jsem hudbu jako odtok a nechala jsem to proměnit na něco nádherného, co posune můj život o kousek dál. Jsem produktivní, místo abych seděla ve vyježděných kolejích.”

Zdroj: http://www.mtv.com/news/articles/1666350/evanescence-new-album.jhtml
Text: James Montgomery - @positivnegativ

Komentáře

Obrázek uživatele Michal Ostrava

Pro mě je hlavně důležité

Pro mě je hlavně důležité "‘bolestivých’ a ‘zoufalých’ songů."
to je přesně co sem chtěl, jinak možná o ty vyřazené songy nepřijdeme, vyjdou jinak.

Obrázek uživatele rionka

Re: Pro mě je hlavně

Hmm, chápu. Já se zase těším na tvrdé kytarování.

Obrázek uživatele Volder

16 songů

Evanescence nemají písničky okolo tří minut, proto počítám že by se všech 16 písniček na jedno CD ani nevešlo. Jsem ale rád za to že něco musí vyřadit. Celé album tak dopadne lépe.

Volder

Obrázek uživatele desire

desire

To je úžasná zpráva - 16 songů!! Myslím, že tohle bude nejlepší album Evanescence. Ať už podle těch klavírních ukázek nebo kvůli tomu, jak si na tom Amy dává záležet. Nemám pochyb, že to bude stát za to a už se nemůžu toho října dočkat!!

Obrázek uživatele Dvířka

Škoda,že musí pár skladeb

Škoda,že musí pár skladeb vyřadit...myslím,že ani těch 16 songů nestačí. :))

Obrázek uživatele rionka

Re: Škoda,že musí pár

Ono totiž "řadové album" má nějaké parametry a musí se to vejít na CD nosič, který má běžně 50 nebo 60 minut místa, proto budou muset nějaké písničky vyházet. Taky bych nejradši brala nějaké dvojalbum, ale utěšuju se tím, že třeba ještě někdy někoho napadne vydat nějaký živý koncert... z toho bych slintala radostí.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Syndikovat obsah