Evanescence spolupracují s Nickem Raskulineczem

Johnny Kelly (TYPE O NEGATIVE, SEVENTH VOID) včera poprvé vystoupil jako "touring drummer" s kapelou BLACK LABEL SOCIETY. Koncert se odehrál včera večer (v pátek 25. února) v La Cigale v Paříži. Předchozí bubeník Will Hunt opustil BLACK LABEL SOCIETY kvůli tomu, aby se připojil ke svým kolegům z kapely EVANESCENCE a zúčastnil se nahrávání třetího alba.

EVANESCENCE údajně přizvali ke spolupráci producenta Nicka Raskulinecze (RUSH, DEATH ANGEL, STONE SOUR). Měl by převzít řídící kormidlo nad novým CD, které je předběžně očekáváno v tomto roce. "Myslím si, že to bude tvrdší, než lidé očekávají a to jim vezme dech," řekl Hunt magazínu MusicRadar.com. "Od chvíle, kdy tahle kapela měla naposledy příležitost sama sebe definovat, uběhla už dlouhá doba. Amy má podle mě opravdu pocit, že má co ukázat a to je vždycky jedině dobře.

Měl jsem vážně radost, když se do toho vložil Nick, protože si myslím, že je pro tohle perfektní. Když měli Black Label Society pauzu, byl jsem s nimi ve studiu a skládali jsme. Už máme spoustu materiálu, existuje asi 30 hotových písní a až se tam znovu dostaneme, napíšeme ještě další."

V říjnovém interview s Radio Metal byl Will Hunt tázán, jak vidí svou budoucnost v BLACK LABEL SOCIETY s ohledem na to, že je stále členem EVANESCENCE. "Hraju na bubny v EVANESCENCE a stejně tak i v BLACK LABEL SOCIETY," odpověděl. "Také hraju v kapele Tommyho Lee a s METHODS OF MAYHEM. Znám se s Craigem [Nunenmacherem, bývalým bubeníkem BLACK LABEL SOCIETY], je to skvělý kluk. Rozhodl se jít dál, zkusit něco jiného a trochu se finančně zabezpečit, což rozhodně chápu. Já mám také rodinu, což je vždycky ten nejdůležitější podnik."

"Na začátku jsem souhlasil jen s tím, že na nejnovějším albu BLACK LABEL SOCIETY nahraju bubenické party, protože jsem počítal s tím, že později budu mít spoustu práce s EVANESCENCE. Ale Amy [Lee, zpěvačka EVANESCENCE] se rozhodla dát si s prací na nové desce opravdu načas, protože chce, aby byla tak dobrá, jak je to jen možné. Takže když se objevila možnost vyjet s BLACK LABEL SOCIETY na turné, skočil jsem po ní."

"Nevěděl jsem přesně, co s Craigem bude. Teď ale vím, že jsou všichni spokojení s tím, jak se věci vyvinuly. V nejbližší budoucnosti se nechystají žádné výrazné změny, které Craiga znepokojovaly. Je těžké říct, co se stane nebo nestane, ale právě teď jsem rád, že tam s nimi jsem a oni jsou se mnou spokojení. Je nám dobře."

Když byl tázán na svůj vztah a hudební chemii s frontmanem BLACK LABEL SOCIETY Zakkem Wyldem, Hunt odpověděl: "Se Zakkem se velmi dobře pracuje. Během skladatelského procesu jsem si uvědomil, že mám za sebou velmi odlišnou školu, zřejmě modernější. Někdy jsem přišel s nějakými svými vlastními beaty, jen abych viděl, co řekne na něco novodobého a trochu funky. Někdy se mu to opravdu líbilo a jindy měl zase naprosto jasnou představu o tom, jak chce, aby výsledek vypadal. Na všem jsme spolupracovali. Dobrým příkladem by mohly být songy 'Parade Of The Dead' a 'Crazy Horse'. Tyhle dva songy mají specifické a odlišné tempo, vibrace a rytmus a výrazně se liší od předchozích nahrávek BLACK LABEL SOCIETY. Bylo opravdu super přijít s takovýmhle nápadem a skoro vidět nad jeho hlavou svítit žárovky, když přemýšlel o tom, co by z toho mohlo vzniknout."

"Zakk ví, že EVANESCENCE jsou pro mě velmi užitečnou a velmi dobře placenou zkušeností a nejvíc ze všech rozumí tomuto druhu příležitostí. Ostatně, byl spoustu let Ozzyho pravou rukou. Peníze, které si při téhle práci vydělal, mu pomohly vytvořit z BLACK LABEL to, čím jsou dnes. Myslím si, že je realistický a chápavý. Je to normální kluk, jako ty a já. Rozumí tomu, že někdy prostě nemůžeš zahodit své jistoty a bere to v pohodě."

Zdroj:
http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article...