Interview s Amy v rádiu The Edge (7/2015): kompletní přepis

Toto je přepis audio rozhovoru moderátorky Jessie Jessup s Amy Lee. Rozhovor byl nahrán dne 23.7.2015 a bylo to poprvé, co Amy zmínila, že nahrává covery. Audio najdete na webu rádia Edge. THANKS to AmersHartzler - source/text: amershartzler.tumblr.com.


Jessie: Haló...

Amy: Ahoj, Jessie!

Jessie: Ahoj! Jak se máš?

Amy: Dobrý, a co ty?

Jessie: Jsem nadšená, že si s tebou můžu popovídat! Slyšela jsi, že fanoušci v Dallasu se zbláznili radostí?

Amy: Och! [smích] Tak to je úžasné.

Jessie: A tohle je veřejné poděkování vašemu největšímu fanouškovi v Dallasu, Tylerovi Bennetovi, který mě upozornil na vaše oznámení.

Amy: Děkuju ti, žes mi to řekla. Opravdu máme úžasné fanoušky, je to jedna z věcí, díky kterým nás to tak baví. Je samozřejmě fajn vyjít na pódium a zahrát, ale... mít fanoušky po celém světě, kterým na tobě opravdu záleží, to je opravdu dobrý pocit. Ne, že bychom tím, co děláme, změnili svět - ale děláme něco, co má pro lidi smysl a proto to má smysl i pro nás, víš?

Jessie: Naposledy jsme viděli Evanescence v DFW [Dallas/Fort Worth] na Edge Festu 2012. Dělala jsem s tebou tehdy rozhovor v backstage a měla jsem na sobě kostým zajíčka.

Amy: Jo, to si pamatuju. [smích]
Jessie: Zdá se mi, že po té show jste všichni nějak... potichu zmizeli. Řekni mi něco o tom, čím jsi prošla v posledních letech.

Amy: Strašně to letí. Takže, abych byla upřímná, největší novinka v mém životě je MŮJ SYN, který se mi mezitím narodil. Zítra bude mít jeden rok. Takže... [smích]

Jessie: Pane bože, ano, malý Jack! On je nejroztomilejší dítě, co jsem kdy viděla - je tak slaďoučký, až bych ho samou láskou snědla!

Amy: Je tááák roztomilý! OK... ale taky má už čtyři malé zoubky, které jsou ostré jako břitva. A pokaždé, když ho chci zvednout, mě takhle obejme a zahryzne se mi do ramene [smích] a strašně to bolí. Ale je úžasný, daří se mu dobře, právě začal chodit a říká různá šílená slova v nevímjakém jazyce. Máme z něj opravdu radost, je to skvělá zkušenost, kterou nedokážu moc popsat, ale je to úžasné už od prvního dne. Spousta lásky, spousta nové insprace a pocitů, víš? Je to složitá transformace, kterou prochází tvá mysl, tvé tělo i tvé srdce a u všeho si říkáš: WOW, nevěděla jsem, že jsem schopná všech těchto věcí! Nevěděla jsem, že jsem schopná cítit tolik pocitů a že mé tělo je schopné tolika věcí [smích]. Dřív jsem si myslela, že jednoho dne vyrostu, budu mít děti, přestanu se vším tímhle šíleným rock'n'rollovým byznysem a soustředím se jen na to, abych byla mámou. A - to dělám, ano! Chci být mámou, chci v tom být dobrá, chci v tom být nejlepší, jak dokážu... ale zároveň se cítím tak energicky, inspirovaně a mám radost ze života. Nechci odcházet na odpočinek! Asi jsem si jen v mládí představovala, že to budu chtít. Cítím se fajn a baví mě, že během jednoho dne stihnu věci, co by mi dřív trvaly mnohem déle. Každý den se vzbudím - BUM! - a hned něco dělám. Starám se o něj [Jacka], ale taky je tu tělocvična. Už jsem shodila 21 liber [asi 9,5 kg]... Je to skutečně těžké! [smích]

Jessie: Cítíš se jako Superwoman? Protože moje nejlepší kamarádka má zrovna dítě a...

Amy: ARGH!

Jessie: ... jakmile se s tím vyrovnala a jakmile se dostala zpět do formy, říkala jsem si: Kdo jsi a kde si můžu taky sehnat tyhle drogy?! [smích]

Amy: Já prostě jedu. Nedělám si srandu. Jsem kdykoli PŘIPRAVENÁ VYRAZIT! Cítím se, jako bych - ehm - neustále operovala na nejvyšší výkon. Což je vlastně fajn, cítím se kvůli tomu opravdu dobře. Občas, když se určitou dobu nevěnuju ničemu produktivnímu, začnu pociťovat tlak. Takové to: "Ježíš, potřebuju něco dělat... ale nechce se mi!" Cítím se pitomě. Ale teď tu je on - pracuju pro něj, je to můj hlavní motivátor. Najednou si uvědomuji, že vlastně chci být úžasná kvůli tomuhle človíčkovi, kterého tak miluju. A tak na sobě pracuju, těším se, připravuju se na koncerty na konci roku... a uvědomuju si, že máme pořád fanoušky, které to zajímá a těší se na to, což je prostě úžasné. Chci být máma, rocková hvězda a všechny tyhle věci najednou! Je to neuvěřitelné. Když to jde, samozřejmě. [smích]

Jessie: Jsem ráda, žes to téma vytáhla, protože je to zajímavé: toto období ve tvé kariéře a životě trošku připomíná i tvého tátu, že ano? Neměl taky kapelu, když ses narodila?

Amy: Ano. Můj táta utekl s mámou do Kalifornie, aby se stal rockovou hvězdou, chtěl získat nahrávací smlouvu a tak. Je skvělý muzikant, hraje na několik nástrojů a má hezký hlas. Ale v té době pobyt v L.A. znamenal, že vystupuješ hlavně v hospodách a barech. Bylo to na konci sedmdesátých a počátkem osmdesátých let... Pak zjistil, že je máma těhotná a čeká mě. Myslím, že v době, kdy jsem se měla narodit, si táta řekl: 'Ne, tohle není život, který bych chtěl žít s malým dítětem, vrátíme se zpátky na Floridu a seženu si nějakou normální práci, třeba v rádiu'. Vybudoval si pak vynikající kariéru moderátora.

Jessie: Dal ti nějakou radu? Nabídl ti nějaké vedení, které by tě navigovalo po této nové složité cestě?

Amy: Ach, já... potřebuju s ním mluvit častěji. Volal mi chvilku předtím, než jsem zavolala vám. Řekl mi: 'Hele, dostal jsem nakonec to nejlepší z obou světů. Šel jsem domů, měl jsem rodinu, pak jsi vyrostla a stala se z tebe rock star, takže teď můžu svou kariéru prožívat skrze tebe!' [smích]

Jessie: V dubnu jste po třech letech neaktivity oznámili, že budete vystupovat na japonském Ozzfestu. Co tě přimělo k tomuto rozhodnutí?

Amy: Budeme mít možnost udělat něco, co je opravdu cool. To se nestává úplně často, myslím, že je to speciální příležitost. Když jsem o tom poprvé slyšela, přišlo mi to tak vzdálené: 'Listopad? Myslím, že to už budu dávno zpátky!' Říkala jsem si, že si dám mezitím tělo do formy a on bude o sedmnáct měsíců starší nebo tak... a že, sakra, pokud tohle opravdu chci dělat - cítím to v hlavě a chci být všechno najednou - tak bych to radši měla udělat. Vzít ho s sebou a prostě začít, už na nic nečekat. Je cool pozvat lidi: 'Hej, pojďte do Japonska!' a rockovat tam. No, ve skutečnosti je to samozřejmě o něco komplikovanější, ale vlastně ani ne - připravíme si všechno předem tak, aby se nám o to někdo postaral a pojedeme si tam užít jen tu zábavnou část. Ale... Dostaneme se do Japonska! Prostě máme najednou možnost dostat se do Japonska. Spousta lidí ti na to řekne: 'To je strašná spousta peněz, dlouhá cesta, proč byste tam vůbec jeli? Kam byste šli? Vždyť já vůbec nevím!' Ale my to uděláme, chci to kvůli němu [Jackovi]. Tak. Bereme s sebou rodinu [smích], budu mít dítě u sebe po celý ten opravdu, opravdu, opravdu dlouhý let a předem se omlouvám všem v letadle. Udělám cokoli, abych ho donutila sklapnout pusu a spát. Ale... nemůžu to garantovat [smích].

Jessie: Tento týden [20.7.2015, pozn. překl.] jste oznámili tři další koncerty - myslím, že začínáte v Nashville a pak přijedete do Dallasu...

Amy: Jop!

Jessie: A pak Los Angeles. Mimochodem, za všechny fanoušky z Dallasu... děkujemeeeee. Z jakého důvodu máme takové štěstí?

Amy: Aha, tohle. Chtěla jsem zamířit tímhle směrem, protože je to kratší let, opět kvůli dítěti v letadle [smích].

Jessie: High five pro Jacka! Úžasné.

Amy: Jasně, mohli jsme to udělat v New Yorku, ale měla jsem pocit, že potřebuju vyrazit na druhou stranu, místo abych letěla čtrnáct hodin. Snažila jsem se stát mezi rockem a dítětem, ale opravdu je to těžké. Takže začneme zkoušet v Nashville, tam je takové centrum dění, kde jsme zkoušeli i v předchozích letech. Tam se musíme sejít a nacvičit to a vymyslet smysluplnou show. Nashville je na tohle skvělé místo. Jsou tam věci, které potřebujeme a i kdyby se něco pokazilo, tam je všechno pod kontrolou.

Jessie: Je sestava kapely pořád stejná - ty, Terry, Tim, Will a Troy?

Amy: Jo. [Tohle už není pravda - Terry opustil kapelu; pozn. překl.] Bude to hustý, kluci už se hrozně moc těší. Poslední týden jsem s nimi hodně v kontaktu, vymýšlíme nápady na setlisty a možná i na to, kdo nám bude předskakovat. Nic z toho ještě nevíme jistě.

Jessie: Za všechny fanoušky z Dallasu říkám, SAKRA HOLKA, to je fantastický!

Amy: [smích]

Jessie: To je tak super, hrozně se těším.

Amy: Doufám, že to je jen začátek a čeká nás mnohem, mnohem víc koncertů v budoucnosti. [citát]

Jessie: Právě jsi odpověděla na mou další otázku.

Amy: Jo, bylo mi to jasné! Víš, jakmile vymyslíme set a začnu mít pocit, že to zvládáme, bude mnohem jednodušší cítit se v pohodě a přijímat další příležitosti. Vždycky je dobrá doba znovu začít - a my se budeme těšit na příští léto na nové potenciální nápady.

Jessie: Nejčastější otázka, kterou mi pokládají fanoušci na Twitteru od chvíle, co jsem zjistila, že s tebou budu dělat rozhovor, se týká tvého nedávného tweetu o procházení starých souborů, starých nahrávkách, nových snech a o pocitu, že se v tobě opět rozhořívá oheň. Je v tom potenciál pro nové album Evanescence?

Amy: Vlastně... jsem nepracovala na novém materiálu pro Evanescence. Pracovala jsem na novém materiálu pro sebe. Mám za sebou docela hodně času ve studiu - no, mám studio u sebe doma. Minulý rok jsem tam udělala takovou oldschoolovou desku [Aftermath] a od té doby jsem nic moc nenahrávala, ale teď už se do toho zase dostávám... Hrozně dlouho jsem si chtěla procvičit nějaké jiné hudební svaly a dělat hudbu, která je jiná. Vždycky jsem chtěla dělat hudbu, ve které jsem k sobě absolutně upřímná. A miluju Evanescence. Těším se, že se vracíme ke koncertování s Evanescence. Ale upřímně, většina hudby, kterou v současné době poslouchám, se od toho velmi liší. Posbírala jsem zajímavou směs. Baví mě být na chvíli někým jiným, takže jako první věc jsem - jen tak ze srandy - udělala pár divných coverů. [smích]

Jessie: Coverů čeho?

Amy: Ááá... to ti ještě nechci říct.

Jessie: Provokuješ!

Amy: Nahraju je, dodělám postprodukci a pak je chci vydat online, bude to docela brzo, jeden za druhým.

Jessie: Miluju tvou práci na filmu War Story, myslím, že jedna z tvých skladeb na Aftermath dokonce dostala cenu Independent Music Award [byla to Dark Water, pozn. překl.]. Mohla bys nám něco říct i o tom druhém projektu, kterému ses věnovala - Indigo Grey? Vypadá úžasně.

Amy: Jo, doufám, že to úžasné i bude. Věřím, že opravdu ano, ti kluci [Hammerstep] mají talent. Jsou odtud, z New Yorku, začínali v něčem jako [ve stepařské soutěži] Riverdance. Pak vyrostli a chtěli dělat něco kreativního a unikátního. Je to takový irský step, zkombinovaný s hip hopem a živou hudbou. Těžko se vysvětluje, co dělají - jsou to umělci, zasahují do několika různých oblastí. Vystupují v plynových maskách a provádějí divné tance, je to super. Spojili jsme své síly a vytvořili kickstarterovou kampaň, pomocí které se Hammerstep snaží financovat svou živou show - stále se pokouším pochopit, co to vlastně je, chtějí tam použít drony a bude to nějak interaktivní, ve smyslu, že publikum rozhodne, co se stane... zní to šíleně, ale bude to úžasné. Nevím přesně, kdy to bude hotové, ale mezitím budou ještě točit několik krátkých filmů. První z nich je opravdu dobrý, s Davem Eggarem jsme k tomu udělali hudbu. Je tam i něco-jako-písnička, co jsem nahrála ve studiu. Ne, že by tam bylo nějak moc vokálů, spíš jsou to takové rýmy a hudba, ale... to jsem vlastně já, když dělám hudbu. Takže tak.

Jessie: Ano, ano, to video na Kickstarteru bylo úžasné. Chtěla jsem se tě na to zeptat. Nemůžu se dočkat, jak to dopadne. Poslední update byl 16. června, takže zatím jen čekám na další novinky...

Amy: Já vím, zatím čekají. Zrovna nedávno jsme se o tom bavili: 'Tak co, který den to vydáme?' Jsem s nimi ve spojení, ale taky si zatím nejsem jistá. [Film byl zveřejněn 14.9.2015, pozn. překl.]

Jessie: Amy, moc ti děkuji, že sis na nás udělala čas a zavolala nám. Vím, že předprodej vstupenek na koncerty Evanescence začal včera, ale veřejný prodej začne až v sobotu. Předpovídám, že bude okamžitě vyprodáno! Přeji jackovi už předem všechno nejlepší k narozeninám a gratuluji tobě i tvé rodině.

Amy: Jsem vděčná, děkuji ti.

Jessie: Uvidíme se 15. listopadu!

Amy: V pořádku, brzy se uvidíme. Bude to super!

--
Zdroj/přepis:
http://amershartzler.tumblr.com/post/124864859499/new-interview-full-tra...
23.7.2015

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Syndikovat obsah