Orensanz Gallery

Q: Kde jsou prostory, v nichž se fotily promo fotky Evanescence pro album The Open Door?

A: Jedná se o budovu "The Angel Orensanz Foundation For The Arts" - Orensanz Gallery. Nachází se na 172 Norfolk Street v New Yorku. Oficiální web: http://www.orensanz.org

Centrum samo o sobě je neo-gotická stavba, která byla navržena jako synagoga v roce 1849 berlínským architektem Alexanderem Seltzerem. Inspiraci pro jeho design čerpal z katedrál v Kolíně nad Rýnem a z německého romantického hnutí v období Heinricha Heine a Beethovena.

Tato struktura zapříčinila zrod židovského reformního hnutí v Americe, ale po rozpadu židovské oblasti Lower East Side po druhé světové válce desítky synagog a dalších významných staveb zmizely.

Nadace Angel Orensanz koupilo tuto ctihodnou stavbu v roce 1986. Nejprve ji využívali jako své vlastní studio a později se stala centrem vzdělání a kultury ve městě New York. Nadace uvádí každý rok několik kulturních akcí, jako je Heinrich Heine festival, West Belfast-New York City Festival, Berlin Transfer (sympozium filozofů a vědců) nebo předávání cen Installation Art Award. Publikuje také Artscape, čtvrtletník věnovaný umění.

Na této stránce jsou použity informace z http://www.evanescencewebsite.com/?page_id=495

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Syndikovat obsah