Poslechněte si ukázku 'What You Want'

Poslechněte si ukázku 'What You Want' od Evanescence! MTV News poskytla fanouškům ochutnávku z nového comebackového singlu kapely.

Už je to skoro čtyři roky, co Evanescence naposledy vydali singl a skoro se zdálo, že už od nich nic nového neuslyšíme. Ale 11. července všechno to čekání -- a drama, které ho obklopovalo -- konečně dospělo ke svému závěru, protože Evanescence jsou oficiálně zpátky s bouřlivým novým songem, nazvaným “What You Want”.

Minulý týden MTV cestovala do nashvillského Blackbird Studia, kde kapela právě dokončovala nahrávání svého třetího alba s názvem Evanescence (o němž nás jejich label Wind-Up Records právě informoval, že vyjde až 11. října, tedy o týden později, než bylo dříve uváděno) a poskytli nám exkluzivní možnost poslechnout si několik tracků včetně “Want”. A teď nabídneme ochutnávku i Vám.

Frontmanka Amy Lee tuto píseň popisovala jako “opravdu odlišnou” od čehokoli, čím se skupina v minulosti pyšnila. A jak můžete nyní sami posoudit, nedělala si legraci. "What You Want" je opravdu odklonem od jejich dosavadního směru, dost možná se jedná o nejtvrdší song, který Evanescence kdy nahráli. Kytary hučí jako vosí hnízdo, bubny jsou nářez a smyčce (které aranžoval Beckův otec David Campbell) se hrdě dmou a bodají. Vemte tohle všechno, vrhněte do toho pozitivní a masivní refrén a vokální pyrotechniku Lee a dostanete song, který má dostatečnou sílu na to, aby otřásl rockovými rádii v samých základech.

A to je úžasné, pokud vezmeme v úvahu, jak jednoduše vznikl.

“Tim [McCord, basák], Terry [Balsamo, kytarista] a já jsme to složili u mě doma v New Yorku. Jen jsme tak jamovali a nahrávali dema -- a ta skladba se s přispěním všech ostatních od té doby velmi rozrostla,” řekla nám Lee. “Pro mě to byla zajímavá zkušenost -- a tohle si musím zapamatovat, abych to mohla použít i v budoucnu: vůbec jsem se totiž nesnažila o vytvoření nějakého epického, mocného refrénu. Jen jsem si tak brnkala na klavír a kluci na mě najednou: “Udělej tohle. To, co jsi právě teď zahrála, to je úžasná melodie.” A já na to: “Opravdu... ?” Někdy prostě potřebuješ, aby ti tví přátelé řekli: Udělej tohle!”

I když jsou její kořeny velice skromné, obsahuje skladba "What You Want" přitažlivé nápady, což je vlastnost, která je zcela evidentní na celém novém albu Evanescence.

“Je to o svobodě -- což je rozhodně téma, které se objevuje na celé desce -- ale pořád je to prostě Evanescence, jsem v tom já, můj vztah k hudbě a k fanouškům a postupné uvědomování si, že ‘Tohle je to, co mám dělat... chci to dělat’,” řekla Lee. “A když se tam říká ‘Pamatuj si, kdo opravdu jsi’, je v tom přesně to všechno, co si myslíte, že by to mohlo znamenat.”

V současné době si fanoušci Evanescence musí vystačit s ukázkou "What You Want" (celý singl má podle vyjádření Wind-Up vyjít začátkem srpna). Ale buďte si jisti, že o tom songu už brzy hodně uslyšíte, protože, jak Lee řekla, nejedná se jen o první singl a comeback kapely, je to také začátek nového poslání -- takové, které Evanescence berou velmi vážně.

“Necítím to tak, že bych se jen snažila udělat to, co je v hudebním průmyslu nutné. Dělám to, co chci -- a my všichni děláme to, co milujeme. Je pro nás osvěžující hrát přesně takovou hudbu, jakou kolem sebe chceme slyšet,” vysvětluje Lee. “Je to rock. Ne, že by se nikde nic rockového neobjevovalo, ale je toho stále méně a méně a rozhodně to v rádiích nedominuje. Bylo by úžasné, kdyby se to s naším přispěním změnilo. Je to náš sen, a nejenom náš, prostě chceme slyšet opět rockovou hudbu.”

“Myslím si, že jako kapela jsme teď opravdu silní,” pokračuje. “Všichni jsou na vrcholu sil, dávají do toho všechno... a tento stav mysli máme všichni už od začátku, co jsme na tom společně začali pracovat. Je nám prostě jasné, že uděláme všechno proto, aby byl výsledek co nejúžasnější.”

Zdroj:
http://www.mtv.com/news/articles/1667020/evanescence-what-you-want.jhtml

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Syndikovat obsah