Recenze: Evanescence v Dallasu - vyprodáno (2015)

Tato recenze druhého koncertu z Winter Tour 2015 (Dallas, 15.11.2015) vyšla dne 18.11.2015 na dfwimages.com.

South Side Ballroom, Dallas – Neděle patnáctého listopadu byla pro mnoho fanoušků Evanescence dnem plným očekávání. Kapela měla od roku 2012 pauzu a někteří lidé dokonce začali pochybovat o její existenci. V srpnu však Evanescence oznámili termíny tří koncertů v USA a následného vystoupení na japonském festivalu Ozzfest. Mnoho věrných fanoušků cestovalo přes celou zemi, aby se zúčastnili některé z těchto tří událostí v Nashville, Dallasu and Los Angeles.

Fanoušci se řadili před budovou už čtyři hodiny před začátkem koncertu. Pršelo a doprava byla na cestě ke koncertnímu sálu několik mil beznadějně ucpaná. Pracovníci bezpečnosti museli posílat pryč fanoušky, kteří přišli shánět vstupenky - koncert byl vyprodaný dlouho před startem. Nedělní show v Dallasu byla nepochybně jednou z největších událostí v nedávné historii South Side Ballroom.

Když přišel čas a světla v sále pohasla, energie našlapaného davu čtyř tisíc fanoušků byla téměř hmatatelná. Na pódiu se objevila Amy Lee a uchvátila celou místnost. Na tenhle okamžik všichni čekali.

Evanescence jsou známí tvrdými kytarami, rytmem bicích a zpěvem Amy Lee. Jejich žánr bývá klasifikován jako alternativní rock, heavy metal a dokonce i goth rock. Je jedno, jak to chcete nazývat - zvuk Evanescence je břitký, unikátní a snadno rozpoznatelný.

V době, kdy kapela oznámila termíny amerických koncertů, se kytarista Terry Balsamo rozhodl odejít z kapely a nahradila ho Jen Majura z Německa. Z toho, co jsme viděli v neděli, je jasné, že Jen zapadla do party jako ulitá a užívá si své úkoly v Evanescence.

Vokály Amy Lee byly perfektní a slyšeli jsme je skoro nonstop. Její schopnost udržovat show neustále ve varu a zpívat na této úrovni je opravdu neuvěřitelná.

Všichni se teď dohadují, co si pro nás asi Evanescence chystají na rok 2016. Podle nedělní účasti a reakcí davu to rozhodně vypadá, že fanouškům by se líbil větší koncertní sál a mnohem víc koncertních termínů...

Text: Calvin Mims
18.11.2015

Zdroj:
http://dfwimages.com/2015/11/evanescence-dallas-tx-sold-out/

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Syndikovat obsah