Report: EVANESCENCE, 17.6.2012, Incheba Arena

O článku informovala Lady Dracula, díky!

Pražská Incheba Arena přivítala 17. června americkou gothic metalovou kapelu EVANESCENCE. Bylo to historicky vůbec první vystoupení této kapely u nás, proto bylo naplněno velkými očekáváními. Podařilo se kapele tato očekávání naplnit? Čtěte dál a zjistíte to…

Už při vstupu vás ochromila vlna vedra, která po celou dobu koncertu v hale vládla. A čím víc se koncert přibližoval, tím to bylo horší. Já jsem zůstala stát na balkoně, otevřené dveře od vstupu jsem měla jen pár metrů za sebou, ale čerstvý vzduch se ke mně nedostal skoro vůbec. Stát dole v kotli muselo být něco nepředstavitelného. To dokázalo i několik jedinců, kteří zkolabovali ještě před koncertem a museli vyhledat lékařskou pomoc. Ale vraťme se ke koncertu.

Předkapelou byli čeští DYING PASSION. Co k jejich vystoupení napsat? Kdybych zde nechala prázdné místo, nejspíš bych jejich výkon popsala naprosto přesně. Nevýrazná hudba, většina písní zněly, jako by se neustále opakovala jedna a ta samá. Prostě vystoupení bylo jedna velká nuda. Neurazilo, ani nezaujalo. Ale abych kapelu jen nehanila, tak zpěvačka disponuje celkem slušným hlasem, ale jelikož je naprosto bez kapky charismatu, tak to stejně nikoho nezajímalo. Můj názor sdílela očividně většina publika, které jen bez hnutí stálo a snažilo se v tom vedru přežít. Pokud pořadatel měl za úkol najít kapelou se zpěvačkou, tak ano, úkol byl splněn, ale to je asi tak vše.

Naštěstí jsme tu nikdo nebyli kvůli předkapele. EVANESCENCE po několika personálních změnách nejspíš konečně našli tu vyhovující a loni se na hudební podia vrátili s novým eponymním albem. Musím se přiznat, že jejich tvorbu jsem sledovala hlavně během jejich debutu s albem Fallen. Ta nová mě až tak moc nezasáhla, proto jsem se těšila hlavně na ty staré pecky. Za prvních tónů „What You Want“ přiběhla na podium Amy v překrásných fialkovo-černých šatech a koncert mohl začít.

Do euforie se publikum dostalo už během druhé skladby „Going Under“. Už při charakteristickém intru této písně bylo jasné, že největší ohlas budou mít právě tyto staré hity. Ale ani novější kousky se nenechaly zahanbit. Musím říct, že na živo znějí mnohem lépe než na albu. O tom, že Amy je na albech vynikající zpěvačka, nemůže pochybovat nikdo. Proto jsem byla zvědavá, jak se předvede live. Její hlas místy hladil, jindy zas mrazil, v každém případě byl skoro vždy bezchybný. Občas se stalo, že Amy v některých pasážíš trochu docházel dech, ale to bych přikládala hlavně všudypřítomnému horku.

Své pěvecké schopnosti ukázala hlavně v částech koncertu, kdy usedla za klavír a pouze za jeho doprovodu odzpívala buď část, nebo celou skladbu. Tyhle okamžiky patřily k vrcholům večera. Scéna, kde reflektory jsou namířeny pouze na ni a za zvuku klavíru se její sametový hlas nese celou halu, musely za srdce vzít snad každého. Takto v první části koncertu odehrála písničky „Lithium“, „Lost In Paradise“ a „My Heart Is Broken“. Dále si fanoušci mohli zaskákat na písně jako „Sick“, „Call Me When You´re Sober“ nebo Amyinu oblíbenou „The Change“, jak nám prozradila. Amy se také naučila české „děkuji“, které hojně během koncertu využívala. A bylo za co, protože publikum kapelu odměňovalo bouřlivým potleskem a jásotem po každé písni.

Co se týče zbytku kapely, nemůžu moc sloužit. Vzhledem k mé nevýhodné pozici nahoře na balkoně, jsem občas zahlédla jen basáka a druhého kytaristu. Na řadu přišla samozřejmě také „Bring Me To Life“, se kterou kapela prorazila. Jen škoda, že v live verzi chybí mužské vokály, které jsou v originále na albu a dodávají písni ten správný šmrnc. Potom už kapela na chvíli zmizela z podia, aby se poté mohla vrátit a odehrát přídavek. Při tom se Amy opět posadila za klavír a odehrála trojici písní „Swimming Home“, „Your Star“ a „My Immortal“. Poslední zmiňovaná zakončila celý koncert a tím i skvělý koncertní zážitek.

Kapela i přes podmínky, které v hale panovaly, předvedla skvělý výkon. A to hlavně díky úžasné Amy Lee, která celý koncert jen zářila a nebylo to jen kvůli třpytkám, které měla na sobě. Ona je jednoduše paní zpěvačka s obrovským charismatem.

Poslední paličky a trsátka byly rozhozeny a dav se mohl rozejít. Někteří jedinci, včetně mě, se ještě rozhodli zkusit štěstí a počkat na kapelu po koncertě. A dočkali jsme se. Sice „pouze“ baskytaristy a poté i samotné Amy, ale i tak mi stálo za to počkat a poděkovat jí osobně za skvělý zážitek, na který budu ještě dlouho vzpomínat.

Setlist:

1. What You Want
2. Going Under
3. The Other Side
4. Weight Of The World
5. Made Of Stone
6. Lost In Paradise
7. My Heart Is Broken
8. Lithium
9. Sick
10. The Change
11. Call Me When You're Sober
12. Imaginary
13. Bring Me To Life
14. Swimming Home
15. Your Star
16. My Immortal

--

Text: Anushka
Vydáno: 18.6.2012
Zdroj:
http://www.metalpussy.cz/index.php/reporty/1711-report-evanescence-17620...

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Syndikovat obsah