RollingStone.com: Amy Lee mluví o reunionu Evanescence

Tento souhrnný článek vyšel 30.10.2015 na RollingStone.com. Podle všeho by měl následovat i nový rozhovor, o kterém je v textu řeč. Zmiňované skladby by možná mohly/nemusely něco znamenat i v chystaném setlistu.


Amy Lee s námi mluvila o chystaném mini-turné s Evanescence. Zpěvačka nás láká na svou novou hudbu, ale kapela zatím nemá žádný plán, co se týče nového alba.

Amy Lee a Evanescence v listopadu 2015 přeruší svou tříletou pauzu krátkým a intimním koncertním turné, které zakončí v roli headlinera na festivalu Ozzfest v Tokiu. Lee zahájí příští týden zkoušky s kapelou [Troy odjel včera, pozn.překl.]. Ještě předtím potvrdila magazínu Rolling Stone v rozhovoru, který bude brzy publikován, že kapela aktuálně nemá v plánu žádnou novou tvorbu, ale že by mohli vyjet příští rok na nějaké další turné.

"V současné chvíli rozhodně pracuji na nových skladbách s úmyslem představit je lidem," řekla Lee magazínu Rolling Stone. "Nemám teď žádný plán, co se týče Evanescence. Nemám žádné novinky, které by se týkaly případné nové desky. Ale nová hudba bude moje, to je jisté."

Lee také vysvětlila, proč se kapela opět dala dohromady pro tři koncerty v Nashville, Dallasu a Los Angeles ještě před odletem do Tokya (21.11.2015). "Už na začátku roku [2015] jsme dostali nabídku zahrát na Ozzfestu Japan. Řekla jsem si, že to prostě musíme vzít. Přidala jsem k tomu další 3 vystoupení v USA z toho důvodu, abychom se trochu procvičili ještě předtím, než odjedeme na velký festival, kde je skoro všechno mimo naši kontrolu. Budu pro nás dál hledat další příležitosti. Pravděpodobně na příští rok."

Během pauzy se Evanescence po neshodách ohledně licenčních poplatků rozešli s bývalým nahrávacím labelem. Lee začala prozkoumávat kariérní možnosti v oboru filmové hudby a spojila se s Davem Eggarem, aby společně nahráli soundtrack k War Story a novému krátkému filmu Indigo Grey: The Passage. Jejím nejnovějším projektem je série hudebních coververzí, kterou zahájila skladbou It's a Fire od Portishead.

"Baví mě dělat několik různých věcí zároveň. Nemám díky tomu pocit, že procvičuji jen jeden jediný sval," říká Lee. "Jde o to, že bych ráda představila svou další stránku, něco jiného, než co už lidé znají - tu holku z Evanescence. Je fajn umět ukázat, co dalšího ještě umím".

Lee nicméně považuje chystaný reunion kapely za vzrušující možnost prozkoumat svou minulost. "To, že mám pytel songů, které všichni znají, považuju za úžasný dar. Jsem šťastná, že můžu zazpívat Bring Me To Life. Necítím se ani už tak odcizeně, když mám zazpívat My Immortal. I když to už vůbec nepopisuje, kdo jsem. Ano, od té doby jsem vyrostla. Dnes bych takový song už nenapsala, ale stal se úžasnou součástí mé historie i mých fanoušků."

Evanescence zahrají 13. listopadu v Marathon Music Works v Nashville [sál pro 1500 lidí s nízkým pódiem, pozn.překl.], 15. listopadu v South Side Ballroom v Dallasu [sál pro 4000 lidí, pozn.překl.] a 17. listopadu v losangeleském Wiltern [koncertní sál ve stylu art deco s pěti úrovněmi sedadel pro 1200 sedících nebo 2300 stojících lidí, pozn.překl]. Následně zamíří na festival Ozzfest do Japonska.

[Druhá část rozhovoru je zde.]

Text: Brittany Spanos
Vydáno: 30.10.2015
Zdroj:
Amy Lee Talks Evanescence Reunion, New Music Plans
http://www.rollingstone.com/music/news/amy-lee-discusses-evanescence-reu...

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Syndikovat obsah