Zemřel Chris Cornell, zpěvák Soundgarden a Audioslave

18.5.2017 byla oznámeno, že ve středu náhle zemřel Chris Cornell, zakladatel kapel Soundgarden a Audioslave a majitel jednoho ze signifikantních hlasů grunge scény. Příčinou smrti byla sebevražda oběšením po koncertu v Detroitu.

Toto napsala Amy Lee večer na FB:

Amy Lee: "Chris Cornell byl jedním z mých nejoblíbenějších vokalistů. Když jsme nahrávali album Fallen, každé ráno jsem si v autě na parkovišti před studiem rozehřívala hlas písní 'Fell on Black Days', než jsem šla dovnitř. Milovala jsem, jak uměl být oduševnělý - mezi jeho vroucím bluesovým naříkáním a temnou tvrdou hudbou vznikal takový nádherný, unikátní kontrast. Bylo to mnohem, mnohem víc cool než jen obyčejný řev, co by se k té hudbě přece logicky hodil. Kvůli němu to ale bylo zvláštní. [Soundgarden] pro mě změnili význam metalu. Rozšířili mi obzory.

V hudebním průmyslu bylo v poslední době příliš mnoho tragických úmrtí. Proč jsme tak ztraceni? Cornell dojal a inspiroval tolik lidí. Tolik...

Zatím jsou moje myšlenky takové: Nikdo není nesmrtelný. Každý cítí bolest. Nikdo nemá dokonalý život. Musíme pamatovat na svou křehkost - lidí, které máme rádi, lidí, k nimž vzhlížíme, i našich nepřátel. Nikdy nevíme, čím lidé ve skutečnosti právě procházejí, proto musíme být mimořádně opatrní. A milujme co nejvíc, dokud je ještě čas.

"I'm only faking when I get it right..." K téhle citaci jsem měla vždycky vztah. Když vím, že ses takhle cítil, věřím, že jsem silnější.

Loučím se s dalším svým hrdinou. Děkuji, že jsi s námi sdíleli své srdce i svou duši, co hledala světlo."

--
18.5.2017
https://www.facebook.com/AmyLeeOfficial/posts/1559797437405354

https://www.youtube.com/watch?v=3mbBbFH9fAg

https://www.youtube.com/watch?v=ySzrJ4GRF7s

Komentáře

Obrázek uživatele Jamie

Je to tragédie. Ten rok 2017

Je to tragédie. Ten rok 2017 je nějakej prokletej, co měsíc to legenda.

Obrázek uživatele rionka

Omlouvám se za překlep/chybu

Omlouvám se za překlep/chybu - místo "unikátní koncert" jsem chtěla samozřejmě napsat "unikátní kontrast", nějak se mi to tam zatoulalo. Koncert taky bude, ale později... :)

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Syndikovat obsah